Izaicinājumi, kas saistīti ar sociālo iekļaušanu, pilsētu un lauku atšķirībām, kā arī mazapdzīvotām teritorijām, liecina par 5G nozīmi sabiedrisko pakalpojumu nodrošināšanā, un nepieciešamību turpināt sadarbību un sinerģiju. Bet kāds ir turpmākais ceļš? 30. novembrī 5G Techritory foruma laikā no pulksten 13:30 līdz 14:30 uzzināsim par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu 5G uzraudzības rīku un to, ko 5G var piedāvāt sabiedriskajiem pakalpojumiem, aplūkosim ieguvumus sabiedrībai un kādi ir šķēršļi un ierobežojumi turpmākai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbībai.
Tā kā digitālā transformācija ir būtiski ietekmējusi dažādas nozares, tieši 5G piedāvātās iespējas un inovācijas nodrošinās iedzīvotājiem labākus pakalpojumus, uzlabojot viņu dzīves kvalitāti. Robotikai, mākslīgajam intelektam, IoT, viedajām pilsētām, e-veselībai un citiem jauninājumiem ir arī potenciāls risināt tās problēmas, ar kurām mūsdienās saskaras politikas veidotāji, sākot no universālu, taisnīgu, ilgtspējīgu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības līdz viedai mobilitātei, drošai sabiedrībai un sabiedrisko krīžu vadībai.
Šajā diskusijā tiks ieskicētas dažas no minētajām tēmām, pulcējot runātājus no dažādām nacinālajām 5G ekosistēmām, lai diskutētu par to, ko 5G var piedāvāt sabiedriskajiem dienestiem un valdībām, un kādas ir ieceres Ziemeļvalstu un Baltijas valstu pārrobežu sadarbībā.
Programma diskusijai

