Gada pirmajos mēnešos aicinājām mūsu sekotājus un sadarbības organizācijas aizpildīt aptauju. Tās galvenais nolūks bija noskaidrot, cik efektīvs ir mūsu darbs un kā varam to uzlabot. Jūsu atbildes palīdzēja mums saprast, cik redzami un aizsniedzami esam, vai mūsu darba metodes ir gana efektīvas, ko varam darīt vairāk, mazāk vai labāk, kā varam uzlabot Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbību un palīdzēt jums izmantot Ziemeļvalstu sniegtās iespējas.
Aptauja bija anonīma, tomēr tie, kuri vēlējās apkopotā veidā uzzināt tās rezultātus vai saņemt mūsu jaunumus, bija aicināti norādīt savu e-pasta adresi. To izdarīja gandrīz 80 % no simtu vienpadsmit respondentiem.
Atsaucoties vēlmei informāciju par mūsu aktualitātēm saņemt e-pastā, tuvākajā laikā esam iecerējuši atjaunot jaunumu izsūtīšanu tiem. Jaunumu saņemšanai e-pastā var pieteikties, rakstot uz anita.miruskina@norden.lv vai aizpildot pieteikumu mūsu tīmekļa vietnes sākumlapas pašā apakšā, kreisajā pusē.
30 % respondentu atzina, ka nav iepriekš sadarbojušies ar mūsu biroju, taču tie, kuri ir, galvenokārt, ir bijuši pieredzes apmaiņas braucienos, apmeklējuši seminārus un konferences kādā no Ziemeļvalstīm, tātad izmantojuši mūsu mobilitātes programmas. Daudzus interesē iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienos, apmeklēt seminārus, veidot kopīgus projektus ar partnerorganizācijām Ziemeļvalstīs vai sadarbība ar Ziemeļvalstu vēstniecībām Latvijā.
Atbildot uz jautājumu par to, kāda ar mūsu darbu saistīta informācija ir vissaistošākā, vairums respondentu atzīmēja (prioritārā secībā): pasākumi un semināri, sadarbības projekti, Ziemeļvalstu labās prakses piemēri un pētījumi un mobilitātes programmu atvērto termiņu izsludināšana. Par pasākumiem, semināriem, sadarbības projektiem un mobilitātes progammu atvērtajiem termiņiem informējam mūsu tīmekļa vietnē, kā arī sociālo mediju platformā Facebook un Instagram.
Lai uzzinātu par Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem un pētījumiem, kas ir saistīti ar Latviju vai ko iespējams pielāgot Latvijas vajadzībām, aicinām sekot mūsu lapai platformā LinkedIn. Tajā kanālā informācija galvenokārt mērķēta valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem, kā arī NVO pārstāvjiem un citiem profesionāļiem. Publikāciju valoda – angļu, jo šajā kanālā mums seko ar Ziemeļvalstu Ministru padomi saistītās organizācijas Ziemeļvalstīs un dalāmies ar šo organizāciju veidotu saturu, kas vairumā gadījumu ir angliski.
Īpaši pateicīgi esam respondentu komentāriem un atbildēm uz sesto jautājumu “Kā, Jūsuprāt, vislabāk stiprināt Ziemeļvalstu sadarbību ar Latviju?” Priekšlikumi bija ļoti vērtīgi, interesanti, pamatoti un aptvēra dažādas nozares un interešu jomas. Dažus no tiem jau esam sākuši īstenot, piemēram, ziemeļvalstu valodu popularizēšanu, rakstnieku un mākslinieku vizītes un darbnīcas reģionos ārpus Rīgas un starptautiskus apmaiņas, izaugsmes pasākumus jauniešiem.
Pateicamies par atsaucību, aizpildot aptauju un sniedzot tik daudz papildu viedokļu un informācijas, kas palīdzēs uzlabot mūsu darbu, sniedzot lielāku pievienoto vērību jums.