Līdz 17. martam tiek pieņemti nevalstisko organizāciju (NVO) pieteikumi atbalstam Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmā.
Uz atbalstu var pretendēt NVO, kas darbojas sabiedrības interesēs, lai veidotu un nostiprinātu saziņas tīklus un zināšanu apmaiņu Baltijas jūras reģionā, tādējādi stiprinot pilsonisko sabiedrību un demokrātiju Baltijas valstīs. Ziemeļvalstīs uzskata, ka spēcīga sadarbība starp nevalstiskajām organizācijām Baltijas jūras reģionā var paaugstināt labklājības līmeni iesaistītajās valstīs, vienlaikus nostiprinot demokrātiskās vērtības.
Prasības pretendentiem
Lai pieteikums tiktu izvērtēts, tam jābūt saistītam ar vismaz vienu no Ziemeļvalstu Ministru padomes stratēģiskajām prioritātēm:
· dabai labvēlīgs reģions – kopīgi veicinām pāreju uz dabai labvēlīgu ekonomiku, tiecamies nodrošināt
oglekļa neitralitāti un ilgtspējīgu aprites un bioloģisko ekonomiku;
· konkurētspējīgs reģions – kopīgi veicinām izaugsmi, kuras pamatā ir zināšanas, inovācijas, mobilitāte un digitālā integrācija;
· sociāli ilgtspējīgs reģions – kopīgi veicinām iekļaujošu, vienlīdzīgu un spēcīgu reģionu, ko vieno kopīgas vērtības, pieredzes un kultūras apmaiņa un labklājība.
NVO atbalstam var pretendēt projekti, kuros iesaistītas vismaz trīs NVO (2 Ziemeļvalstis un 1 Baltijas valsts VAI 1 Ziemeļvalsts un 2 Baltijas valstis). Projektā jābūt dalībniekam ar teicamām angļu valodas zināšanām, jo pieteikums un atskaites jāiesniedz angliski.
Atbalsts paredzēts:
· tīklošanās pasākumiem, piemēram, semināriem, kuru mērķis ir stiprināt sadarbību programmas prioritārajās jomās;
· pieredzes apmaiņas braucieniem;
· apmācībām vai sabiedrības izglītības projektiem;
· pētniecībai.
2024. gadā šim atbalstam pieteicās neierasti liels skaits pretendentu – no 16 pieteikumiem grantu saņēma seši projekti. Atbalstītie projekti aptvēra dažādas tēmas – no bioloģiskās daudzveidības pilsētu pagalmos un intelektuālajām transporta sistēmām līdz cilvēktiesībām un sieviešu, miera un drošības principu integrēšanai valsts politikā. Šogad palielināta katram projektam pieejamā summa – līdz pat 25 000 eiro. Kopējā dotāciju summa katrai no Baltijas valstīm ir 60 000 eiro.
Termiņš pieteikumiem: 17. marts.
Valoda: angļu.
Par programmas saturu un prasībām vairāk var uzzināt šeit (angliski).
Pietikšanās process aprakstīts šeit (angliski).
Kontaktpersona Latvijā – Marika Gintere
Tālrunis: +371 28 680 228
E-pasts: marika.gintere@norden.lv