Projekta jauniešu līdzdalības rosināšanai “Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauniešu iniciatīvas labākai nākotnei” pirmais posms ir noslēdzies! Projektā, kuru koordinē Eiropas Kustība Latvijā, piedalījās 40 jauniešu no 4 valstīm – Norvēģijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas –, un tika apkopoti 33 spilgtākie sabiedriski aktīvo jauniešu iniciatīvu piemēri.
Projekta mērķis ir identificēt jauniešu idejas, kuras aizsākušas pozitīvas pārmaiņas skolā, apkaimē, pilsētā, rajonā vai pat valstī, kā arī iedrošināt un motivēt citus uzņemties iniciatīvu un īstenot ierosmes labākai nākotnei. Dalībnieki iedvesmojošākās iniciatīvas apkopoja, izvērtēja, aprakstīja un veidoja vizuālā noformējuma skices, kuras mākslinieks Jurijs Tatarkins pārvērta 15 mākslas darbos. Visas 33 jauniešu iniciatīvas noformētas uzskatāmā materiālā, kas būs pieejams skolās, bibliotēkās un jauniešu centros dažādās Latvijas pilsētās. Pirmoreiz projekta rezultāts tika publiskots demokrātijas festivālā Kuldīgā 3. augustā, kur apmeklētāji varēja uzzināt par problēmu, kas ir katras jauniešu idejas pamatā, kā arī risinājumu un ieguvumus. Izstādi papildināja diskusija “Vai līdzdalībai ir vajadzīgs Dainu skapis?”. Tajā ikvienam bija iespēja dalīties pārdomās un pieredzē par to, cik izplatīta mūsu sabiedrībā ir vēlme un spēja mācīties vienam no otra; par neapzināto mācīšanos, vērojot savus radiniekus, kolēģus un draugus; par radošo potenciālu ikvienā no mums, kā arī par to, kā veidot jauniešu iniciatīvas rosinošu vidi.
Pēcāk izstāde ceļoja uz Jauniešu iespēju festivālu “Kopums”, kas 12. augustā norisinājās Līvānos. To klātesošajiem prezentēja paši jaunieši, skaidrojot katras iniciatīvas nozīmi un daloties pieredzē par dalību šajā starptautiskajā projektā, kurā visu četru projektā iesaistīto valstu jaunieši klātienē satikās divās praktiskās darbnīcās Siguldā un Oslo.
Projekta otrajā daļā rezultāti tiks izplatīti katrā dalībvalstī, lai vairotu jauniešos pārliecību, ka viņi spēj rosināt un panākt būtiskas pārmaiņas savā skolā, pilsētā un valstī kopumā. Ar tiem varēs iepazīties arī Daugavpilī, ieskandinot Ziemeļvalstu dienas, kas ik rudeni notiek kādā no Latvijas pilsētām. Aicinām ar mums sazināties bibliotēkas, kuras vēlas materiālus izrādīt saviem apmeklētājiem. Lai uzzinātu par katru ceļojošās izstādes pieturvietu, aicinām sekot jaunumiem mūsu sociālo tīklu profilos Instagram un Facebook.
Projekts realizēts un materiāli izgatavoti sadarbībā ar projekta partneriem: Eiropas Kustību Latvijā, Lietuvas jauniešu organizācija “LiJOT” un Somijas jauniešu organizācijas “Rozentāls-seura” un “Inarin kunta” un Norvēģijas pašvaldību organizācija “KS”.