Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra” ir atvērta pieteikumiem divās apakšprogrammās māksliniekiem un kultūras darbiniekiem.
1. Individuālā mobilitāte
Mobilitātes finansējums sniedz iespēju iegūt kontaktus, pieredzi un zināšanas no dažādām Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģiona valstīm. Individuālā mobilitāte ir mērķtiecīgs brauciens, kura nolūks ir jaunu kontaktu un zināšanas ieguve, sadarbība, viesizrādes vai izstādes izrādīšana, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un kultūras popularizēšana.
Pieteikšanās termiņš: 31.01.2025.
Kas var pieteikties?
Profesionāli mākslinieki un kultūras darbinieki, piemēram, mākslas kuratori, producenti, daiļliteratūras tulkotāji un mākslas pētnieki, kas pārstāv kādu mākslas vai kultūras jomu. Šim atbalstam var pieteikties individuāli vai grupā. Grupas brauciena gadījumā katra persona aizpilda atsevišķu pieteikumu.
VIDEO: Pieredzes stāsti par individuālās mobilitātes grantu.
Kam paredzēts finansējums?
Transporta un/vai uzturēšanās izdevumu segšanai, ja brauciena mērķis ir:
- sadarbība kādā no Ziemeļvalstīm vai citā Baltijas valstī;
- viesizrādes izrādīšana;
- izstādes izrādīšana;
- dalība konferencē vai seminārā vai
- pētniecība.
Prasības dalībniekiem
Satura un mobilitātes nolūka ziņā specifisku prasību vai ierobežojumu nav, tomēr, dalībnieku izvērtēšanā var tikt ņemta vērā pieteikuma iesniedzēja iepriekšējo darbu kvalitāte un šīs programmas ietvaros prezentējamā darba nolūks un mērķi. Par būtiskiem kritērijiem tiks uzskatīta jaunrade, novitāte, saistība starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Pieteikums granta saņemšanai aizpildāms angliski.
Atbalstu koordinē Ziemeļvalstu Kultūras punkts (Nordic Culture Point) – Ziemeļvalstu kultūras institūts, kura galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā.
Pieteikuma veidlapa un papildu informācija pieejama Ziemeļvalstu Kultūras punkta programmas tīmekļa vietnē (angliski).
Par projektiem un personām no Latvijas, kas iepriekš saņēmušas Ziemeļvalstu Kultūras punkta finansējumu, var uzzināt, noklikšķinot šeit.
Elektroniskais pieteikums šeit.
2. Sadarbības tīklu veidošana
Sadarbības tīklu veidošana ir vienas vai vairāku personu mērķtiecīgs brauciens, kura nolūks ir veidot sakarus ilgstošai sadarbībai starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu profesionāliem māksliniekiem un kultūras darbiniekiem, kā arī apmainīties ar idejām un zināšanām ar citiem jomas profesionāļiem, apmeklēt sanāksmes, konferences un kopīgas apmācības. Tīklu veidošanai līdz vienam gadam pieejamais finansējums ir līdz 20 000 eiro.
Pieteikšanās termiņš: 10.02.2025.
Kas var pieteikties?
Profesionāli mākslinieki un kultūras darbinieki, piemēram, mākslas kuratori, producenti, daiļliteratūras tulkotāji un mākslas pētnieki, kas pārstāv kādu mākslas vai kultūras jomu. Šim atbalstam var pieteikties individuāli, grupā vai, pārstāvot organizāciju.
Tīklošanās sadarbības piemēri, kam paredzēts finansējums:
- kopīgas sanāksmes;
- konferences un semināri;
- darbinieku apmaiņa;
- kopīgas apmācības.
VIDEO: Pieredzes stāsti par grantu sadarbības tīklu veidošanai.
Prasības dalībniekiem
Izvērtējot pieteikumus, tiks ņemti vērā šādi kritēriji:
- atbilstība mērķim – tīklošanās;
- skaidri mērķi un inovatīvs redzējums;
- skaidrība par kontaktu veidošanas kanāliem un par kontaktu pielietojumu;
- pamatojums un precīzs idejas realizācijas grafiks.
Vairāk var uzzināt programmas tīmekļa vietnē (angliski).
Elektroniskais pieteikums šeit.
Finansējums tiek nodrošināts Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas "Kultūra" ietvaros. Šīs virsprogrammas mērķis ir stiprināt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību mākslas un kultūras jomā, apmainīties ar pieredzi un zināšanām, kā arī paplašināt kontaktu loku un izveidot pamatu inovatīvai, dinamiskai mākslas un kultūras dzīvei šajā reģionā.
Kontaktpersona:
Ieva Hermansone
ieva.hermansone@norden.lv
Tālr. Nr.: +371 28 682 639