1. februārī sākas pieteikumu pieņemšana atbalstam Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmā. Programmas mērķis ir uzlabot sadarbību starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu nevalstiskām organizācijām, stiprināt pilsonisko sabiedrību un palīdzēt īstenot jaunas, ilgtspējīgas iniciatīvas. Atbalsts tiek piešķirts, jo Ziemeļvalstīs uzskata, ka spēcīga sadarbība starp nevalstiskajām organizācijām (NVO) Baltijas jūras reģionā var paaugstināt labklājības līmeni iesaistītajās valstīs, vienlaikus nostiprinot demokrātiskās vērtības sabiedrībā.
Atbalsts paredzēts:
- tīklošanās pasākumiem, piemēram, semināriem, kuru mērķis ir stiprināt sadarbību programmas prioritārajās jomās;
- pieredzes apmaiņas braucieniem;
- apmācībām vai sabiedrības izglītības projektiem;
- pētniecībai.
NVO atbalstam var pretendēt projekti, kuros iesaistītas vismaz trīs NVO (2 Ziemeļvalstis un 1 Baltijas valsts VAI 1 Ziemeļvalsts un 2 Baltijas valstis).
Pieteikumus izvērtē atbilstoši Ziemeļvalstu Ministru padomes stratēģiskajām prioritātēm:
1) dabai labvēlīgs reģions – kopīgi veicinām pāreju uz dabai labvēlīgu ekonomiku, tiecamies nodrošināt oglekļa neitralitāti un ilgtspējīgu aprites un bioloģisko ekonomiku;
2) konkurētspējīgs reģions – kopīgi veicinām izaugsmi, kuras pamatā ir zināšanas, inovācijas, mobilitāte un digitālā integrācija;
3) sociāli ilgtspējīgs reģions – kopīgi veicinām iekļaujošu, vienlīdzīgu un spēcīgu reģionu, ko vieno kopīgas vērtības, pieredzes un kultūras apmaiņa un labklājība.
Lai pieteikums tiktu izvērtēts, tam jābūt saistītam ar vismaz vienu no šīm prioritātēm.
2023. gadā programmas ietvaros finansiālo atbalstu saņēma 7 pieteikumi par kopējo summu 84 536 eiro. Saņēmēji: biedrības “Centrs MARTA” Rēzeknes filiāle, attīstības platforma jauniešiem YOU+, sabiedrība par atklātību “Delna”, Straupes tirdziņš (Slow Food Straupe), organizācija “35 above” un organizācija “Laiks jauniešiem”.
Visi atbalstītie projekti sekmē starpvalstu pieredzes apmaiņu ļoti dažādās jomās: uzlabot un stiprināt sociālo pakalpojumu sniedzēju un policijas sadarbību Baltijas un Ziemeļvalstīs, izzināt metodi “Vienas pieturas aģentūra” un tās piemērošanu Latvijā, izstrādāt inovatīvus risinājumus, lai uzlabotu publisko datu kvalitāti un pieejamību korupcijas novēršanai, sekmēt bioloģisko daudzveidību un veicināt mazo saimniecību ilgtspējīgu attīstību, kā arī popularizēt brīvprātīgo kustību Latvijā.
Termiņš pieteikumiem: 15. marts.
Valoda: angļu.
Par programmas saturu vairāk var uzzināt šeit (angliski).
Par visiem soļiem programmas ietvaros – šeit (angliski).
Programmas kontaktpersona Latvijā ir Marika Gintere, tālrunis: +371 28 680 228, e-pasts: marika.gintere@norden.lv