Noslēgtas vienošanās ar finansiāla atbalsta saņēmējiem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmā. Kopumā tika saņemti sešpadsmit pieteikumu; apstiprināti seši projekti. Atbalsta kopējā summa ir 68 000 eiro. Papildus tika rasta iespēja atbalstīt vēl piecus projektus no cita atbalsta fonda līdzekļiem.
Pamata atbalsta saņēmēji: Latvijas Cilvēktiesību centrs, Latvian IT Cluster, “Valodu māja”, Vides, ilgtspējas un drošības institūts, organizācija “Sievietes drošībai” (“Women for Security”), jauniešu organizācija YATA Latvia.
Latvijas Cilvēktiesību centra projekta “Reģionālās sadarbības stiprināšana bēgļu jomā – solis uz priekšu cilvēktiesību un ilgtspējas virzienā” mērķis ir stiprināt sadarbību starp Baltijas valstu un Ziemeļvalstu nevalstiskajām organizācijām cilvēktiesību un patvēruma meklētāju tiesību aizsardzības jomā, lai palīdzētu patvēruma meklētājiem, starptautiskās aizsardzības saņēmējiem un viņu ģimenes locekļiem. Paredzētas vairākas aktivitātes, kurās juridiskās palīdzības sniedzēji un interešu aizstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Norvēģijas un Somijas dalīsies pieredzē un kopīgi veidos vadlīnijas bēgļu ģimeņu atkalapvienošanās procedūras uzlabošanai, nepamatotas aizturēšanas risku mazināšanai un bērnu aizturēšanas risku mazināšanai.
Partnervalstis: Dānija, Norvēģija, Somija un visas Baltijas valstis.
Organizācijas “Latvian IT Cluster”, kura sekmē Latvijas IT pakalpojumu eksportu, projekta “Imagine ITS Nordic-Baltic Region” mērķis ir stiprināt sadarbību starp inteliģento transporta sistēmu (ITS) klasteriem Baltijas jūras reģionā, īpaši Latvijā, Norvēģijā un Somijā un uzlabot klasteru kapacitāti un sekmēt inovācijas attiecīgajā nozarē. Plānotas dažādas aktivitātes, dalība pasākumos Ziemeļvalstīs, sadarbības partneru tīkla paplašināšana un pieredzes apmaiņa ar partnerorganizācijām Norvēģijā un Somijā.
“Valodu māja”, kas strādā ar valodām, tās pēta, popularizē un māca plašā, starpdisciplinārā izpratnē, apzinot valodas politisko, psiholoģisko un estētisko nozīmi, īstenos projektu “Sadarbība un pieredzes apmaiņa valodu festivālu organizēšanā”. Tā pamatā ir sadarbība ar starptautiskiem partneriem Norvēģijā un Somijā, kuriem ir pieredze šādu festivālu rīkošanā, ar mērķi iedibināt valodas festivālu rīkošanas tradīciju Latvijā.
Vides, ilgtspējas un drošības institūta projekta “Bioloģiskās daudzveidības veicināšana pilsētu pagalmos” mērķis ir izmantot Ziemeļvalstu pieredzi un labāko praksi, lai iesaistītu Latvijas kopienas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas pasākumos un veicinātu bioloģisko daudzveidību un augsnes veselību pilsētu teritorijās, īpašu uzmanību pievēršot pagalmiem, privātiem dārziem un zālieniem. Projekta gaitā iecerēta sadarbības tīkla izveides sanāksme, semināri un izbraukumu konsultatīvas vizītes pie partneriem no Dānijas, Zviedrijas un Latvijas. Iecerēts arī izveidot pagalmu bioloģiskās daudzveidības vadlīnijas Latvijai un īstenot pasākumus komunikācijas un atpazīstamības sekmēšanai.
Partnervalstis: Dānija un Zviedrija.
Organizācijas “Sievietes drošībai”, kas ir daļa no starptautiskā tīkla “Women in International Security”, iesniegtā projekta mērķis ir aktualizēt dzimumu līdztiesības, miera uzturēšanas un drošības jautājumus, panākt to iekļaušanu valsts politiskajā dienaskārtībā un sekmēt sadarbību starp valsts aģentūrām, citām nevalstiskajām organizācijām un universitātēm. Šīs stratēģiskās iniciatīvas īstenošanai tiks izstrādāts programmas ziņojums visām trim partnervalstīm, vadītas specializētas apmācības atbildīgajām iestādēm un īstenota informatīvā kampaņa, lai informētu sabiedrību par projekta rezultātiem un veicinātu izpratni par šo jautājumu. Tiks apzinātas aktuālās problēmas un sniegti stratēģiski ieteikumi efektīvai projekta principu integrēšanai. Ziņojums ir paredzēts kā galvenais resurss politikas veidotājiem, iedzīvotājiem, organizācijām un starptautiskajiem partneriem, lai uzlabotu turpmākas iniciatīvas dzimumu līdztiesības veicināšanas jomā. Notiks arī apmācības, lai sniegtu zināšanas un prasmes, lai integrētu dzimumu līdztiesības jautājumus savā darbā. Apmācību tēmas: lēmumu pieņemšana, ņemot vērā dzimumu līdztiesības aspektus, kā arī konfliktu novēršana un informētības uzlabošana.
Partnervalstis: Igaunija un Somija.
Jauniešu organizācija YATA Latvia, kas ir Atlantiskā līguma asociācijas jauniešu tīkla nodaļa Latvijā. Atlantiskā līguma asociācijā Latviju pārstāv Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO), kas nozīmē, ka YATA Latvia darbojas LATO tiešā paspārnē. Iesniegtā projekta “Starptautisko konvenciju nozīme cilvēktiesību un starptautiskās drošības nodrošināšanā” mērķis ir rosināt Latvijas jauniešos interesi par cilvēktiesībām, iekļautību un starptautisko nolīgumu nepieciešamību. Projekta ietvaros iecerēts īstenot izglītojošas aktivitātes jauniešiem par to, kā viņu lēmumi un rīcība ietekmē citus cilvēkus, par to, kā efektīvi sarunāties un rast kopīgu valodu. Iecerēts, ka šis projekts stiprinās demokrātiskas valsts vērtības un palīdzēs izprast, kāpēc un kā demokrātiska pārvalde padara Eiropas valstis drošas un nodrošina mieru reģionā. Partnervalstis: Norvēģija, Somija, Zviedrija.
Papildu atbalsts piešķirts jauniešu organizācijai “Klubs “Māja”” (partnervalstis: Dānija un Zviedrija), Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācijai (partnervalstis: Igaunija, Lietuva, Norvēģija), Rīgas Hanzas Rotari klubam (partnervalstis: Lietuva un Zviedrija), centram “MARTA” (partnervalstis: Norvēģija un Somija), organizācijai “Gribu palīdzēt Bēgļiem” (partnervalstis: Igaunija un Zviedrija).
Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmas mērķis ir veicināt sadarbību starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu nevalstiskām organizācijām, tādējādi stiprinot pilsonisko sabiedrību un atbalstot jaunas ilgtspējīgas iniciatīvas. Finansējums paredzēts jaunu projektu uzsākšanai, esošo projektu padziļināšanai, kā arī kvalitatīvu kontaktu tīklu veidošanai Ziemeļvalstīs un pieredzes un zināšanu apmaiņai.
Lai uzzinātu par nākamo pieteikumu periodu, aicinām sekot līdzi jaunumiem mūsu tīmekļa vietnē, sociālo tīklu profilos vai pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā.