Ar prezentācijām uzstājās mediju un atbalstītāju organizāciju pārstāvji, kas izgaismoja mazākumtautību mediju pašreizējo situāciju Latvijā. Viena no aktuālajām tēmām bija par to, kā Krievijas iebrukumam Ukrainā ir bijusi un joprojām ir būtiska ietekme uz Latvijas medijiem, īpaši krievvalodīgajiem medijiem.
Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece starptautisko lietu, sabiedrības integrācijas un mediju jautājumos Zane Vāgnere informēja par Latvijas mediju politikas attīstību un skaidroja, kā ir mainījies uzsvars uz reģionālo žurnālistiku un kāda ir plašsaziņas līdzekļu atbalsta fonda nozīme. Lai izstrādātu efektīvāku mediju politiku ministrija šobrīd strādā pie tā, lai iegūtu plašāku informāciju par mediju patēriņu.
Rus.lsm.lv galvenā redaktore Jekaterina Safronova stāstīja par pieredzi, kas iegūta kopš RUS.LSM uzsāka savu darbību. Multimediju platforma RUS.LSM veidota uz sabiedrisko mediju portāla LSM bāzes, kurā vienkopus jaunā formātā un kvalitātē ir skatāms, klausāms un lasāms Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju portāla LSM, kā arī Latvijas Radio 4 saturs mazākumtautībām. Krievijas iebrukums Ukrainā ātri mainīja auditorijas uzmanību un kļuva par vissvarīgāko tēmu lielākajai daļai lasītāju. Tagad RUS.LSM strādā arī Ukrainas žurnālisti.
Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga stāstīja par BCME (www.bcme.eu) aktualitātēm un jaunākajiem projektiem: ZMP atbalstīto raidierakstu producēšanu krievu valodā, BCME konferenci "Trust and Truth. Žurnālistika krīzes laikā”, kas notiks Rīgā 2022.gada 11.novembrī.
Tāpat dalībnieki uzklausīja Daugavpilī bāzētā krievu valodā iznākošā medija "Chayka" galvenās redaktores Innas Plavokas stāstījumu par medija attīstību kopš 2018.gada. Šobrīd "Chayka" apsver iespēju veidot arī latviešu valodas saturu.