9. februārī kopā ar Zviedrijas vēstniecības pārstāvjiem vizītē devāmies uz Daugavpili novērtēt Ziemeļvalstu un īpaši Zviedrijas klātbūtni Latvijas otrajā lielākajā pilsētā. Ar šo vizīti noslēdzās Zviedrijas vēstniecības Latvijā veidotā izstāde par Alfrēdu Nobelu. Izstāde vairākas nedēļas bija apskatāma Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja telpās, tomēr apmeklējuma galvenais nolūks bija rosināt interesi par Zviedriju un popularizēt zviedru valodu kā izvēles svešvalodas priekšmetu skolā un universitātē.
Zviedrijas vēstniecības darbinieki tikās ar jauniešiem, stāstīja par vēstniecības darbu un Zviedriju, kā arī atbildēja uz jautājumiem par kultūru, tradīcijām, līdzībām ar Latviju un zviedru valodas nozīmi darba tirgū. Vairāk par A. Nobela dzīvi un profesionālajiem sasniegumiem jauniešiem pastāstīja Daugavpils Universitātes profesore Dzintra Ilisko, bet mūsu kolēģis Vadims Murašovs sniedza ieskatu par Ziemeļvalstu Ministru padomes darbu Latvijā un Latgalē, kā arī skaidroja tās nozīmi reģionālā un starptautiskā mērogā. Lai nostiprinātu jauniegūtās zināšanas un uzzinātu ko jaunu par Zviedriju, skolēni piedalījās viktorīnā.
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēni un Daugavpils Universitātes studenti jau vairākus gadus kā izvēles svešvalodu apgūst zviedru valodu. Tā ir perspektīva valoda darba meklējumiem un karjeras veidošanai nākotnē. Zviedru valodas skolotāja Licejā un pasniedzēja Daugavpils Universitātē Jeļena Tretjakova dalījās ar piemēriem, kad zviedru valodas zināšanas ir palīdzējušas Daugavpils jauniešiem veiksmīgi uzsākt darba gaitas starptautiskā uzņēmumā.
Zviedru uzņēmuma Cabonline – taksometru pārvadājumu pakalpojumu sniedzējs Zviedrijā – pārstāvniecības atrodas Rīgā, Liepājā un arī Daugavpilī. Viesojoties šajā uzņēmumā, uzzinājām, cik nozīmīgs ir tā pienesums vietējā darba tirgū. Vairākiem studentiem, kuri apgūst zviedru valodu, šī ir pirmā darba vieta. Tomēr Cabonline ir vairāk nekā tikai darba vieta – tā ir iespēja vietējiem darba ņēmējiem iepazīt zviedru darba kultūru un gūt pieredzi starptautiskā uzņēmumā.
Mazinoties krievu valodas apguves īpatsvaram Latvijas skolās un pastiprinoties Latvijas sadarbībai ar ziemeļu kaimiņvalstīm privātajā un valsts sektorā, ziemeļvalstu valodas ir daudzsološa alternatīva apguvei skolā vai universitātē.