Aprīlī Rīgā un Daugavpilī viesosies Somijas zīmola “CupOfTherapy” dibinātāji, psihoterapeits Anti Ervasti (Antti Ervasti) un mākslinieks Mati Pikujemsa (Matti Pikkujämsä). “CupOfTherapy” koncepcijas pamatā ir rosināt sarunas par garīgo veselību.
Abi autori 11. aprīlī plkst. 16:00 viesosies Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Rīgā un aicinās uz lekciju, kuras laikā runās par to, kā stiprināt emocionālo un psiholoģisko drošību, kā tikt galā ar tādām sajūtām kā bailes un nemiers, nezaudējot spēju iekļauties ikdienas dzīvē un nepazaudējot emocionālo saikni ar līdzcilvēkiem, kā nomierināt nervu sistēmu un prātu, saskaroties ar grūtībām. “CupOfTherapy” autori runās par to, kas ir psiholoģiska noturība (indivīda spēja izturēt vai atgūties no grūtībām un krīzēm) un sniegs konkrētus ieteikumus, kā to veidot un apgūt. Lekcijas laikā apmeklētājiem būs pieejama izstāde “Cerība un izturība”, kas veltīta garīgās veselības tēmām.
13.aprīlī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā (DDMV) “Saules skola” notiks diskusija, kurā kopā ar “CupOf Therapy” veidotājiem psihoterapeitu Anti Ervasti un mākslinieku Mati Pikujemsa piedalīsies sertificēta mākslas terapeite, mākslu izglītības kompetences centra DDMV “Saules skola” pedagoģe Margarita Stoļarova, mākslinieks, grafiķis, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs Anatolijs Šandurovs un mākslas psiholoģijas eksperts, Daugavpils Universitātes docents Valērijs Makarevičs. Sarunu vadīs Ieva Johansson. Saules skolā izstāde “Cerība un izturība” būs skatāma no 13. līdz 20.aprīlim.
Izstādē “Cerība un izturība” skatāmi melnbalti zīmējumi, kuros attēloti dažādi dzīvnieku tēli reālās dzīves situācijās no pašu izstādes veidotāju un viņu draugu pieredzes un atmiņām. Tie ir gan bēdīgi, gan priecīgi mirkļi, kas raisa emocijas un aicina atteikties no stereotipiem. Piemēram, arī lauva var būt trausla nevis, kā ierasts, spēcīga un agresīva. Izstādes autori cer, ka katrs attēlos saskatīs ko tādu, kas palīdzēs labāk izprast savu emocionālo stāvokli.
"CupOfTherapy” koncepcija palīdz sarunas par garīgo veselību iekļaut ikdienas saskarsmē, atbrīvojoties arī no šo tēmu nereti pavadošās kauna un vainas sajūtas. Mums jāiemācās runāt par savu vientulību un bailēm, taču ir būtiski, ka mēs protam izstāstīt arī savus sapņus, vēlmes un lietas, kas mūs dara laimīgus.
https://cupoftherapy.net/