Ziemeļvalstu reģiona valstīm ir sena vēsture un bagātīga pieredze, risinot visdažādākos ar sabiedrības veselību un iedzīvotāju labklājību saistītus jautājumus. Gatavība dalīties savā pieredzē, zināšanās un gūtajās mācībās ir vērtīgs ieguvums Latvijas valsts institūcijām, NVO un sabiedrībai kopumā. Nolūkā stiprināt sadarbību, Ziemeļvalstu Labklājības centrs 5. un 6. septembrī viesojās Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā, aicinot uz tikšanos arī pārstāvjus no Valsts kancelejas, Labklājības ministrijas un Latvijas Universitātes.
Tika pārrunātas dažādas ar sabiedrības veselību saistītas tēmas, īpaši izceļot šķēršļus nedzirdīgo un neredzīgo identificēšanā, bērnu un jauniešu labbūtību un medicīnas nozares digitalizāciju. Latvijas pārstāvji stāstīja par aktuālajiem izaicinājumiem migrācijas, ienākumu nevienlīdzības un nabadzības jomā un dalījās ar pētījuma rezultātiem par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu iedzīvotāju subjektīvo labklājības novērtējumu.
Šādu vizīšu un valsts iestāžu starptautiskas sadarbības galvenais mērķis ir apzināt vajadzības un kopīgos izaicinājumus un rast atbalstu to pārvarēšanā. Spēcīgs Latvijas un Ziemeļvalstu atbalsta organizāciju tīkls palīdz strādāt ātrāk un efektīvāk un sasniegt augstākus mērķus. Reģionālās sadarbības ietvaros Latvijas organizācijas aktīvi piedalās vairākos ar labklājību un sabiedrības veselību saistītos projektos kopā ar Ziemeļvalstu un citu Baltijas valstu kolēģiem. Šī sadarbība ir apliecinājums mūsu kopīgam mērķim sekmēt visu iedzīvotāju labklājību.
Ziemeļvalstu Labklājības centrs ir Ziemeļvalstu Ministru padomes kompetentā iestāde sociālās un veselības aprūpes jomā. Tā uzdevums ir īstenot labklājības iniciatīvas Ziemeļvalstu reģionā, apkopojot un izplatot zināšanas par labklājības jautājumiem un nodrošinot instrumentus politikas veidotājiem nolūkā uzlabot visu iedzīvotāju veselību un labklājību.
Uzzini vairāk:
- 24 praktiski piemēri, kā Ziemeļvalstīs tiek ieviesti un izmantoti digitalizācijas un attālinātas medicīniskās aprūpes risinājumi (galvenokārt vērsti uz vecāka gadagājuma cilvēkiem mazapdzīvotos lauku reģionos).
- Ziemeļvalstu Labklājības centra publikācijas par labklājības politikas veidošanu ir pieejamas šeit.
- Eiropas sociālā aptauja: sabiedrības noskaņojums un subjektīvais novērtējums apmierinātības, veselības, sociālās dzīves, mājsaimniecības ienākumu un drošības jomā. Salīdzinājums starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm.
(PDF, angliski)